SIT8208AC-33-33E-38.000000T
Description
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-33-33E-38.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:38 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5356AICFN-30VT-25.000000Y
SiT5356AICFN-30VT-25.000000Y
XTAL OSC VCTCXO 25.0000MHZ