SIT8208AI-82-25E-38.000000T
Description
MEMS OSC XO 38.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-82-25E-38.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:38 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4E9-25NH500.000000X
SiT3373AI-4E9-25NH500.000000X
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
SiT3372AI-2E2-30NZ35.437431T
SiT3372AI-2E2-30NZ35.437431T
XTAL OSC VCXO 35.437431MHZ LVDS
SiT3373AI-4B9-25NC312.500000X
SiT3373AI-4B9-25NC312.500000X
XTAL OSC VCXO 312.5000MHZ HCSL
RT2512FKE077K87L
RT2512FKE077K87L
RES SMD 7.87K OHM 1% 3/4W 2512
SIT8208AI-82-25E-38.000000T
SIT8208AI-82-25E-38.000000T
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM