SIT8208AI-22-28E-16.367667T
Description
MEMS OSC XO 16.367667MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8208AI-22-28E-16.367667T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16.367666 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MQF326T33-16.800-2.5/-30+85
MQF326T33-16.800-2.5/-30+85
XTAL OSC TCXO 16.8000MHZ CMOS
SiT3373AI-2B2-30NG491.520000X
SiT3373AI-2B2-30NG491.520000X
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS
SiT3373AI-1B2-28NB364.800000Y
SiT3373AI-1B2-28NB364.800000Y
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ LVPECL
SIT8208AC-33-25E-25.000000Y
SIT8208AC-33-25E-25.000000Y
MEMS OSC XO 25.0000MHZ LVCMOS LV
SIT8208AI-22-28E-16.367667T
SIT8208AI-22-28E-16.367667T
SiT3372AC-1E9-25NG200.000000T
SiT3372AC-1E9-25NG200.000000T
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ LVPECL
RL110S-330L-RC
RL110S-330L-RC
FIXED IND 33UH 2.1A 57 MOHM TH