SIT1602BC-73-33N-54.000000E
Description
MEMS OSC XO 54.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-73-33N-54.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:54 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
S52505T-25.000-X-CT
S52505T-25.000-X-CT
XTAL OSC XO 25.0000MHZ HCMOS SMD
SiT3372AI-2B2-30NB216.000000X
SiT3372AI-2B2-30NB216.000000X
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
SiT3373AI-2E9-30NG345.600000X
SiT3373AI-2E9-30NG345.600000X
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
SIT1602BC-73-33N-54.000000E
SIT1602BC-73-33N-54.000000E
BFC230344275
BFC230344275
CAP FILM 2.7UF 5% 250VDC RADIAL