SIT8208AC-G3-18E-72.000000T
Description
MEMS OSC XO 72.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-G3-18E-72.000000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:72 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2B9-30NG491.520000X
SiT3373AC-2B9-30NG491.520000X
XTAL OSC VCXO 491.5200MHZ LVDS
SiT3808AI-D2-33EG-36.864000X
SiT3808AI-D2-33EG-36.864000X
XTAL OSC VCXO 36.8640MHZ LVCMOS
SiT3372AI-4B2-33NE80.000000Y
SiT3372AI-4B2-33NE80.000000Y
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ HCSL
SIT8208AC-G3-18E-72.000000T
SIT8208AC-G3-18E-72.000000T