SIT1602BC-33-28E-65.000000X
Description
MEMS OSC XO 65.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-28E-65.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:65 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B2-28NC148.350000Y
SiT3372AI-2B2-28NC148.350000Y
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVDS
SiT3372AC-1B3-28NE90.000000Y
SiT3372AC-1B3-28NE90.000000Y
XTAL OSC VCXO 90.0000MHZ LVPECL