AMPMDEA-31.2500
Description
MEMS OSC XO 31.2500MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMDEA-31.2500 PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Bulk
Type:XO (Standard)
Frequency:31.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)