SIT1602BC-33-28S-66.666000Y
Description
MEMS OSC XO 66.6660MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-33-28S-66.666000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66.666 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B3-28NZ61.440000X
SiT3372AC-4B3-28NZ61.440000X
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
SiT3372AC-1B2-25NU76.800000T
SiT3372AC-1B2-25NU76.800000T
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL