SIT9120AI-2C3-25E166.660000X
Description
MEMS OSC XO 166.6600MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9120AI-2C3-25E166.660000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMEDC-74.2500T
AMPMEDC-74.2500T
MEMS OSC XO 74.2500MHZ CMOS SMD
MC2520Z66.6667C19XSH
MC2520Z66.6667C19XSH
XTAL OSC XO 66.6670MHZ CMOS SMD
SiT3372AC-1B2-33NH80.000000Y
SiT3372AC-1B2-33NH80.000000Y
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
SIT9120AI-2C3-25E166.660000X
SIT9120AI-2C3-25E166.660000X
SiT3373AC-2E3-25NU240.000000X
SiT3373AC-2E3-25NU240.000000X
XTAL OSC VCXO 240.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-4B2-30NH153.600000Y
SiT3372AC-4B2-30NH153.600000Y
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ HCSL
V72C15T150BN3
V72C15T150BN3
DC DC CONVERTER 15V 150W