SIT5001AI-GE-33S0-4.096000Y
DataSheet
SIT5001AI-GE-33S0-4.096000Y PDF
Type Description
Series:SiT5001
Type:TCXO
Frequency:4.096 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E3-30NZ25.000000Y
SiT3372AC-4E3-30NZ25.000000Y
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
SiT3373AI-1B9-25NY622.080000X
SiT3373AI-1B9-25NY622.080000X
XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
SiT3372AI-2B2-30NH155.520000X
SiT3372AI-2B2-30NH155.520000X
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS