SIT9121AI-2D3-33E60.000000T
Description
MEMS OSC XO 60.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9121AI-2D3-33E60.000000T PDF
Type Description
Series:SiT9121
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:60 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)