ASVMB-48.000MHZ-XY-T
Description
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
ASVMB-48.000MHZ-XY-T PDF
Type Description
Series:ASVMB, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)