MXO45HS-3C-4M500000
Description
XTAL OSC XO 4.5000MHZ HCMOS TTL
DataSheet
MXO45HS-3C-4M500000 PDF
Type Description
Series:MXO45HS
Package:Tray
Type:XO (Standard)
Frequency:4.5 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):26mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AMPMADC-45.0000T
AMPMADC-45.0000T
MEMS OSC XO 45.0000MHZ CMOS SMD
SiT3373AC-4E3-28NG245.760000X
SiT3373AC-4E3-28NG245.760000X
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
SiT5356AECFP-33E0-50.000000X
SiT5356AECFP-33E0-50.000000X
XTAL OSC TCXO 50.0000MHZ
MXO45HS-3C-4M500000
MXO45HS-3C-4M500000
SIT8208AC-G3-33E-33.330000Y
SIT8208AC-G3-33E-33.330000Y
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV