SIT1602BI-71-25S-8.192000E
Description
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-71-25S-8.192000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:8.192 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.2mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AX5HBF1-125.0000T
AX5HBF1-125.0000T
OSC XO 125MHZ 2.5V HCSL
SiT3373AI-1B2-30NG270.000000T
SiT3373AI-1B2-30NG270.000000T
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL
SIT8208AC-82-25E-3.570000Y
SIT8208AC-82-25E-3.570000Y
MEMS OSC XO 3.5700MHZ LVCM LVTTL
SiT3372AI-1B2-30NC76.800000X
SiT3372AI-1B2-30NC76.800000X
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
SIT1602BI-71-25S-8.192000E
SIT1602BI-71-25S-8.192000E
SiT3372AC-2B2-30NY51.200000Y
SiT3372AC-2B2-30NY51.200000Y
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ LVDS
OSTHE160080
OSTHE160080
TERM BLOCK 16POS 45DEG 5MM PCB