SIT8208AI-82-18E-66.000000Y
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-82-18E-66.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4B9-30NH200.000000Y
SiT3372AC-4B9-30NH200.000000Y
XTAL OSC VCXO 200.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-2E9-30NX15.360000X
SiT3372AC-2E9-30NX15.360000X
XTAL OSC VCXO 15.3600MHZ LVDS
SIT1602BC-71-18E-66.666660G
SIT1602BC-71-18E-66.666660G
MEMS OSC XO 66.66666MHZ H/LVCMOS
FUSE HLDR CART 600V 30A PNL MNT
SIT8208AI-82-18E-66.000000Y
SIT8208AI-82-18E-66.000000Y
FG1082
FG1082
PETG 1.75MM NEON PINK 1KG REEL
ESQ-118-48-G-D
ESQ-118-48-G-D
CONN SOCKET 36POS 0.1 GOLD PCB