SIT8208AI-32-33E-32.768000X
Description
MEMS OSC XO 32.7680MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-32-33E-32.768000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:32.768 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)