SIT9002AI-283N25DK125.000000T
Description
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
DataSheet
SIT9002AI-283N25DK125.000000T PDF
Type Description
Series:SiT9002
Package:Strip
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:-
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):77mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)