SIT3907AC-CF133NM-100.000000Y
Description
MEMS OSC DCXO 100.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT3907AC-CF133NM-100.000000Y PDF
Type:DCXO
Frequency:100 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±10ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):34mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)