ASVMPC-12.000MHZ-Z-T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
ASVMPC-12.000MHZ-Z-T PDF
Type Description
Series:ASVMP, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):35mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead Exposed Pad
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)