XLH730002.304000I
Manufacturer
Renesas Electronics America
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 2.3040MHZ HCMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
XLH730002.304000I PDF
Type Description
Series:XPRESSO™ FXO-HC73
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:2.304 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):32mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)