SG-636PCE 14.7456MC0:ROHS
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SG-636PCE 14.7456MC0:ROHS PDF
Type Description
Series:SG-636
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:14.7456 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SOJ, 5.08mm pitch
Size / Dimension:0.413" L x 0.197" W (10.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.106" (2.70mm)