SIT8208AC-G3-28E-20.000000Y
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AC-G3-28E-20.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:20 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B3-28NC100.000000T
SiT3372AI-2B3-28NC100.000000T
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS