7W-12.000MBA-T
Manufacturer
TXC Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 12.0000MHZ CMOS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
7W-12.000MBA-T PDF
Type Description
Series:7W
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:12 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):20mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.056" (1.42mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E2-25NX125.000000X
SiT3372AI-1E2-25NX125.000000X
XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVPECL
SiT3373AI-2E2-30NC614.400000T
SiT3373AI-2E2-30NC614.400000T
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVDS
SiT3372AC-2E3-25NH160.000000X
SiT3372AC-2E3-25NH160.000000X
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
RES SMD 127 OHM 0.1% 1/4W 0805
7W-12.000MBA-T
7W-12.000MBA-T
1N4554RB
1N4554RB
DIODE ZENER 6.2V 50W DO5