SIT8208AI-32-28E-62.500000Y
Description
MEMS OSC XO 62.5000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-32-28E-62.500000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:62.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):33mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)