MXO45-2I-30M000000
Description
XTAL OSC XO 30.0000MHZ HCMOS TTL
DataSheet
MXO45-2I-30M000000 PDF
Type Description
Series:MXO45
Package:Tray
Type:XO (Standard)
Frequency:30 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):40mA
Ratings:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Size / Dimension:0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.240" (6.10mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-4E3-30E53.125000T
SiT9365AC-4E3-30E53.125000T
XTAL OSC XO 53.1250MHZ HCSL
SiT3373AC-1E2-33NG644.531250Y
SiT3373AC-1E2-33NG644.531250Y
XTAL OSC VCXO 644.53125MHZ
SiT3372AC-2B9-30NB50.000000X
SiT3372AC-2B9-30NB50.000000X
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVDS
MXO45-2I-30M000000
MXO45-2I-30M000000
ATS-11A-157-C3-R0
ATS-11A-157-C3-R0
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412
624 071 3 RT
624 071 3 RT
CRIMPING SYSTEM TOOL PEW12
CONN PLUG HSG 18POS 4.00MM