S525025T-26.000-R
Description
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
S525025T-26.000-R PDF
Type Description
Series:S5
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:26 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):8mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.051" (1.30mm)