AMPMDDA-27.0000T
Description
MEMS OSC XO 27.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMDDA-27.0000T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:27 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AI-4E1-33E75.000000Y
SiT9365AI-4E1-33E75.000000Y
XTAL OSC XO 75.0000MHZ HCSL
SiT3372AC-1E9-28NH156.250000T
SiT3372AC-1E9-28NH156.250000T
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
SiT3372AI-2E2-33NH148.425787Y
SiT3372AI-2E2-33NH148.425787Y
XTAL OSC VCXO 148.425787MHZ LVDS
AMPMDDA-27.0000T
AMPMDDA-27.0000T