SIT9120AI-2D1-25S161.132800X
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT9120AI-2D1-25S161.132800X PDF
Type Description
Series:SiT9120
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:161.1328 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVDS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):55mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT3372AC-1E3-33NX76.800000T
SIT3372AC-1E3-33NX76.800000T
XTAL OSC VCXO 76.8000MHZ LVPECL
SIT8208AC-83-18S-30.000000X
SIT8208AC-83-18S-30.000000X
MEMS OSC XO 30.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3373AI-4B9-30NB540.000000X
SiT3373AI-4B9-30NB540.000000X
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ HCSL
1210R-027K
1210R-027K
FIXED IND 2.7NH 1.562A 50 MOHM
SIT9120AI-2D1-25S161.132800X
SIT9120AI-2D1-25S161.132800X
EL-MOTE-TH
EL-MOTE-TH
DATA LOG WIRELESS TEMP AND HUM
XUL516644.531250I
XUL516644.531250I
CLCC 5.00X3.20X1.10 MM, 2.54MM P