AMPMEFD-33.333333T
Description
MEMS OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMEFD-33.333333T PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:33.3333 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-VDFN
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-1B3-25N150.000000X
SiT9365AC-1B3-25N150.000000X
XTAL OSC XO 150.0000MHZ LVPECL
SiT3372AC-4E9-28NZ35.328000Y
SiT3372AC-4E9-28NZ35.328000Y
XTAL OSC VCXO 35.3280MHZ HCSL
SiT3372AC-1E2-33NB75.000000Y
SiT3372AC-1E2-33NB75.000000Y
XTAL OSC VCXO 75.0000MHZ LVPECL
SIR383
SIR383
EMITTER IR 875NM 100MA RADIAL
AMPMEFD-33.333333T
AMPMEFD-33.333333T
WR06X9763FTL
WR06X9763FTL
RES 976K OHM 1% 1/10W 0603