SIT1602BI-32-33E-19.200000Y
Manufacturer
SiTime
VIGOR # :
Description
MEMS OSC XO 19.2000MHZ H/LV-CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
SIT1602BI-32-33E-19.200000Y PDF
Type Description
Series:SiT1602B
Package:Strip
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency:19.2 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5156AI-FD-33VT-38.400000F
SiT5156AI-FD-33VT-38.400000F
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ
SiT9365AI-1E1-25E75.000000T
SiT9365AI-1E1-25E75.000000T
XTAL OSC XO 75.0000MHZ LVPECL
SiT3372AI-4B2-25NH156.250000X
SiT3372AI-4B2-25NH156.250000X
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ HCSL
CW0105R600JE733
CW0105R600JE733
RES 5.6 OHM 13W 5% AXIAL
SIT1602BI-32-33E-19.200000Y
SIT1602BI-32-33E-19.200000Y
SiT3372AI-4B3-33NH173.370750Y
SiT3372AI-4B3-33NH173.370750Y
XTAL OSC VCXO 173.37075MHZ HCSL
1N5928CE3/TR13
1N5928CE3/TR13
DIODE ZENER 13V 1.5W DO204AL