EG-2102CA 156.2500M-PHRAB
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC SO 156.2500MHZ LVPECL
Catalog
Oscillators
DataSheet
EG-2102CA 156.2500M-PHRAB PDF
Type Description
Series:EG-2102CA
Package:Bulk
Part Status:Last Time Buy
Base Resonator:Crystal
Type:SO (SAW)
Frequency:156.25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVPECL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-5°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):100mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)