ABLJO-120.000MHZ
Description
XTAL OSC XO 120.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
ABLJO-120.000MHZ PDF
Type Description
Series:ABLJO
Package:Bulk
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:120 MHz
Function:-
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):30mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.563" L x 0.343" W (14.30mm x 8.70mm)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-2B2-33NG153.600000X
SiT3372AI-2B2-33NG153.600000X
XTAL OSC VCXO 153.6000MHZ LVDS
SiT9365AI-4E1-25N122.880000X
SiT9365AI-4E1-25N122.880000X
XTAL OSC XO 122.8800MHZ HCSL
SiT3372AC-2B3-30NG184.320000X
SiT3372AC-2B3-30NG184.320000X
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVDS
RC-3-B
RC-3-B
FIXED IND 2.5MH 400MA 2.45 OHM