SVC53C3D38B2-50.000MT
Description
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
DataSheet
SVC53C3D38B2-50.000MT PDF
Type:VCXO
Frequency:50 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±20ppm
Absolute Pull Range (APR):±100ppm
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):25mA
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SIT8924BA-72-28E-54.000000D
SIT8924BA-72-28E-54.000000D
MEMS OSC XO 54.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3372AI-4B2-33NZ135.000000T
SiT3372AI-4B2-33NZ135.000000T
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ HCSL
SiT3373AC-1B2-33NU250.000000Y
SiT3373AC-1B2-33NU250.000000Y
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVPECL
1W1D5
1W1D5
RES-1W 1.5 OHM 5%
SVC53C3D38B2-50.000MT
SVC53C3D38B2-50.000MT
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ CMOS
TV06RQW-19-18PB
TV06RQW-19-18PB
CONN PLUG MALE 18POS GOLD CRIMP