SIT8209AI-22-25E-160.000000Y
Description
MEMS OSC XO 160.0000MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-22-25E-160.000000Y PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:160 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5356AICFN-28VT-40.000000X
SiT5356AICFN-28VT-40.000000X
XTAL OSC VCTCXO 40.0000MHZ
SiT3372AC-4B3-25NY148.351648Y
SiT3372AC-4B3-25NY148.351648Y
XTAL OSC VCXO 148.351648MHZ HCSL
SiT3372AI-4E9-33NU77.760000T
SiT3372AI-4E9-33NU77.760000T
XTAL OSC VCXO 77.7600MHZ HCSL