AMPMGGB-54.0000T
Description
MEMS OSC XO 54.0000MHZ CMOS SMD
DataSheet
AMPMGGB-54.0000T PDF
Type Description
Series:AMPM
Package:Tape & Reel (TR)
Type:XO (Standard)
Frequency:54 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4E3-25NZ256.000000X
SiT3373AI-4E3-25NZ256.000000X
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
SIT1602BC-71-30N-75.000000D
SIT1602BC-71-30N-75.000000D
MEMS OSC XO 75.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-4E9-25NZ70.656000Y
SiT3372AC-4E9-25NZ70.656000Y
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ HCSL
AMPMGGB-54.0000T
AMPMGGB-54.0000T