ECS-2100A-500
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ HCMOS TTL
DataSheet
ECS-2100A-500 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:-
Output:HCMOS, TTL
Voltage - Supply:5V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):46mA
Size / Dimension:0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)