632L3I048M00000
Description
XTAL OSC XO 48.0000MHZ HCMOS SMD
DataSheet
632L3I048M00000 PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:48 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):15mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-2E2-33NG250.000000X
SiT3373AC-2E2-33NG250.000000X
XTAL OSC VCXO 250.0000MHZ LVDS
SIT1602BI-83-30N-8.192000X
SIT1602BI-83-30N-8.192000X
MEMS OSC XO 8.1920MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-71-28N-7.372800G
SIT1602BC-71-28N-7.372800G
MEMS OSC XO 7.3728MHZ H/LV-CMOS
632L3I048M00000
632L3I048M00000
SiT3372AC-2B2-33NB10.000000T
SiT3372AC-2B2-33NB10.000000T
XTAL OSC VCXO 10.0000MHZ LVDS