SIT1602BI-72-XXN-50.000000D
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-72-XXN-50.000000D PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:50 MHz
Function:-
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AC-4E2-28NX14.400000T
SiT3372AC-4E2-28NX14.400000T
XTAL OSC VCXO 14.4000MHZ HCSL
SiT5156AICFD-25VT-16.368000X
SiT5156AICFD-25VT-16.368000X
XTAL OSC VCTCXO 16.3680MHZ
SIT8208AI-81-28S-12.800000Y
SIT8208AI-81-28S-12.800000Y
MEMS OSC XO 12.8000MHZ LVCMOS LV
SIT1602BI-72-XXN-50.000000D
SIT1602BI-72-XXN-50.000000D