S7A3310-212.500-L-X-R
Manufacturer
Aker Technology USA
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Catalog
Oscillators
DataSheet
S7A3310-212.500-L-X-R PDF
Type Description
Series:S7A LVDS
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:212.5 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVDS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±100ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):50mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:6-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)