SIT8209AI-22-28E-166.666666X
Description
MEMS OSC XO 166.666666MHZ LVCMOS
DataSheet
SIT8209AI-22-28E-166.666666X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:166.66667 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):36mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT5356AE-FP-33VT-48.000000F
SiT5356AE-FP-33VT-48.000000F
XTAL OSC VCTCXO 48.0000MHZ