FT3HNBPK10.0-T1
Manufacturer
Fox Electronics
VIGOR # :
Description
OSC TCXO 10MHZ 3.3V HCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
FT3HNBPK10.0-T1 PDF
Type Description
Series:T3HN
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:10 MHz
Function:-
Output:HCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):6mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-2E3-25NG614.000000T
SiT3373AI-2E3-25NG614.000000T
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVDS
SiT3372AC-2E3-25NE184.320000X
SiT3372AC-2E3-25NE184.320000X
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVDS