520L15HT16M3680
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV
Catalog
Oscillators
DataSheet
520L15HT16M3680 PDF
Type Description
Series:520
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:TCXO
Frequency:16.368 MHz
Function:-
Output:Clipped Sine Wave
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±1.5ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4B9-28NU364.800000X
SiT3373AC-4B9-28NU364.800000X
XTAL OSC VCXO 364.8000MHZ HCSL
SIT1602BI-73-33E-27.000000D
SIT1602BI-73-33E-27.000000D
MEMS OSC XO 27.0000MHZ H/LV-CMOS
SiT3372AC-4B2-30NC148.425750T
SiT3372AC-4B2-30NC148.425750T
XTAL OSC VCXO 148.42575MHZ HCSL
520L15HT16M3680
520L15HT16M3680
XTAL OSC TCXO 16.3680MHZ SNWV
MODULE MALE 6POS CRIMP