SIT8208AI-G3-18E-16.000000X
Description
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
DataSheet
SIT8208AI-G3-18E-16.000000X PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:16 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:1.8V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):31mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)