ASFLMB-24.576MHZ-LC-T
Description
MEMS OSC XO 24.5760MHZ LVCMOS
DataSheet
ASFLMB-24.576MHZ-LC-T PDF
Type Description
Series:ASFLMB, Pure Silicon™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Type:XO (Standard)
Frequency:24.576 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.8V ~ 3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):16mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)