SIT1602BC-73-33S-20.000000G
Description
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-73-33S-20.000000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:20 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AI-4E2-25NY445.500000T
SiT3373AI-4E2-25NY445.500000T
XTAL OSC VCXO 445.5000MHZ HCSL
SiT3372AI-2E3-25NC148.500000X
SiT3372AI-2E3-25NC148.500000X
XTAL OSC VCXO 148.5000MHZ LVDS
SIT1602BC-31-28E-38.000000X
SIT1602BC-31-28E-38.000000X
MEMS OSC XO 38.0000MHZ H/LV-CMOS
SIT1602BC-73-33S-20.000000G
SIT1602BC-73-33S-20.000000G