SIT1602BC-12-28S-26.000000G
Description
MEMS OSC XO 26.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BC-12-28S-26.000000G PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:26 MHz
Function:Standby (Power Down)
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:2.8V
Frequency Stability:±25ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT9365AC-4B2-28N160.000000T
SiT9365AC-4B2-28N160.000000T
XTAL OSC XO 160.0000MHZ HCSL
SiT9365AI-2E1-25E98.304000X
SiT9365AI-2E1-25E98.304000X
XTAL OSC XO 98.3040MHZ LVDS
SiT3372AC-2E2-28NY155.520000T
SiT3372AC-2E2-28NY155.520000T
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
BXRE-27E6500-C-73
BXRE-27E6500-C-73
LED COB V22 2700K SQUARE
SIT1602BC-12-28S-26.000000G
SIT1602BC-12-28S-26.000000G
SiT3373AI-4E2-30NY622.000000Y
SiT3373AI-4E2-30NY622.000000Y
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
HM2P66PDF2X5N9
HM2P66PDF2X5N9
CONN HEADER 146POS 2MM PRESS-FIT