SIT8920BM-73-33N-8.000000G
Description
MEMS OSC XO 8.0000MHZ LVCM LVTTL
DataSheet
SIT8920BM-73-33N-8.000000G PDF
Type Description
Series:SiT8920B
Type:XO (Standard)
Frequency:8 MHz
Function:-
Output:LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.7mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)