SIT1602BI-73-30E-66.000000E
Description
MEMS OSC XO 66.0000MHZ H/LV-CMOS
DataSheet
SIT1602BI-73-30E-66.000000E PDF
Type:XO (Standard)
Frequency:66 MHz
Function:Enable/Disable
Output:HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply:3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.5mA
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3373AC-4B9-33NU281.000000T
SiT3373AC-4B9-33NU281.000000T
XTAL OSC VCXO 281.0000MHZ HCSL
SIT8208AI-G1-18S-48.000000T
SIT8208AI-G1-18S-48.000000T
MEMS OSC XO 48.0000MHZ LVCMOS LV
SiT3373AI-2B9-28NB614.400000T
SiT3373AI-2B9-28NB614.400000T
XTAL OSC VCXO 614.4000MHZ LVDS
CAT25-181JALF
CAT25-181JALF
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 1608
SIT1602BI-73-30E-66.000000E
SIT1602BI-73-30E-66.000000E
ZBF 6 LGS:UNGERADE ZAHLEN 81-9
ABM8AIG-32.000MHZ-12-2-T3
ABM8AIG-32.000MHZ-12-2-T3
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD