501JAA24M0000DAF
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
OSC CMEMS 24.0000MHZ LVCMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
501JAA24M0000DAF PDF
Type Description
Series:Si501
Package:Strip
Part Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:CMEMS®
Frequency:24 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:3.3V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):4.9mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SiT3372AI-1E3-33NE100.000000Y
SiT3372AI-1E3-33NE100.000000Y
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVPECL
SiT3373AC-1E9-30NH270.000000X
SiT3373AC-1E9-30NH270.000000X
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ LVPECL