NX7AC50002
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
XTAL OSC XO 125.0000MHZ CMOS
Catalog
Oscillators
DataSheet
NX7AC50002 PDF
Type Description
Series:SaRonix-eCera™ NX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Frequency:125 MHz
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:2.5V
Frequency Stability:-
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:-
Package / Case:-
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)